Průvodce
První, základní a hlavní systém, který narozdíl od ostatních není nutně centralizován někam do oblasti okolí Prahy, či Orlickoústecka a Svitavska. Díly I. - X. jsou určeny především pro obyvatele Prahy - I. - V. jsou přímo městské a velmi blízce příměstské a VI. - X. zahrnují kruhově okolí (VII. a VIII. jsou věnovány Křivoklátsku). Jinak jsou díly většinou dělány podle map KČT, s nimiž sice nemají společná čísla, ale názvy již ano, takže není zase takový problém díl průvodce pro konkrétní oblast najít.
Jinak každý vyhledávač umí ve všech druzích textu vyhledávat konkrétní slova, takže když si průvodce stáhnete a zadáte do hledače konkrétní obec, měly by se vám ukázat všechny trasy tudy vedoucí. Jenom nezapomeňte, že užívám tradičních zkratek, které se size můžete snadno naučit, ale raději zadávejte jen pevný kořen obce (Kralupy n./Vlt. -> Kralupy, Kostelní Lhota -> Lhota, Hradec Králové -> Hradec).

Na kopečky
Variace na horolezení někde v Himálaji nabyvší nyní díky našemu panu primátorovi na recesistické hodnotě.

Protiproudy
To snad ani nebudu komentovat. Velmi oblíbené etapovky.

Značené
Značené trasy KČT, samozřejmě dle stavu v určité době, osobně je mám velmi rád pro akorátní délku a celooblastní rozsah.

Okolní
Trasy odvozené od Okružních (níže). Udělal jsem je, aspoň zatím, s cetrem na křižovatce Štěpánská × Řeznická na Praze 1, což je jedno z dopravně nejlepších míst v našem krásném městě, jež můžete z tohoto místa nádherně poznat.

Okružní
Mluví to za sebe. Pro zachování myšlenky je však třeba žít v centru, nebo aspoň u konkrétní trasy. Zatím existují pro Němčice [UO] a Prahu - Prosek.

OX
Přeodvozené trasy (Okružní -> Okolní -> OX), protože Okolní jsou Okružním docela dost vzdáleny. Máme je opět pro Prahu - Prosek a Němčice [UO].

PX
Odvozené od staničních cyklotras (CX). Má vtipnou logiku pro dopravní nadšence, jako jsem já.

XYWZ
Jedná se o cyklotrasy (X a W) i pěší trasy (Y a Z), které se snaží pokrýt hlavní zajímavosti vybraných oblastí v okruhu v jisté vzdálenosti od centra (prozatím Němčice [UO]); trasy jsou také vhodné jako poznávací výlety i příjemné pěší a cyklo trasy pro lidi z dotčené oblasti i širokého okolí. Trasy X a Y jsou blížší centru a kratší, nežli W a Z. K systému budou později patřit ještě trasy U, které však zatím vůbec nejsou realizovány.

Cyklotrasy
Okružní (zákl.)
Okružní cyklotrasy - co více dodat, podívejte se na Okružní - pěší, jako i jiné cyklotrasy jsou zatím jen pro Němčice [UO].

CX
Cyklotrasy ze železničních stanic domů (proto také název staniční) - odlišují se třemi barvami podle délkových kategorií.