Velké Popovice, Kunice, Strančice a Mnichovice - 8km
Měřeno krokoměrem 9,35km.
Trasa: Vel. Popovice - Kunice - Strančice - Mnichovice
Oblasti: Říčansko; Velkopopovicko
Kategorie: XIII. díl Průvodce
Start:  Velké Popovice,,rozc. Brtnice: PID 363
Velké Popovice,,škola: t221 -> Strančice ->  PID 461
M29 PID 463
Popis trasy: V případě cesty z Prahy přímo autobusem linky 363 vystupte na rozcestí na Brtnici, odkud nedaleko začíná zelená turistická značka; tato linka však o víkendu nejezdí zrovna v ideálních časech pro odpolední výlet, a proto se vám může hodit i cesta sem s přestupem z vlaku na autobus ve Strančicích - v tomto případě vystupte na zastávce Škola. Přímo před sebou vidíte kostel P. Marie Sněžné, jenž si prohlédněte a vyjděte ulicí vpravo mezi zastávkou a kostelem. Tuto ulici přetíná jiná, po níž vede zelená značka; na tu odbočte vpravo.
Zelená turistická značka vás vyvede nad Popovice, kde jde prakticky rovně přicházejíc tak do jižní části zástavby Kunic, jíž přichází na hlavní ulici, kde se dává doleva klesajíc do centra vesnice s kostelem sv. Maří Magdalény. Od kostela vystoupáte na konec Kunic, kde podejdete dálnici a přijdete na silniční křižovatku, kde (příp. před níž) se můžete dát vlevo směrem k židovskému hřbitovu; ten je však celkem hodně vzdálen a v turistické mapě zakreslen zcela chybně, v případě jeho návštěvy tedy doporučuji velkou časovou rezervu a přípravu předem.
Zelená jde z rozcestí vpravo; vstupuje do městečka Strančic, kde prochází uličkami napravo od hlavní silnice, avšak i jednoduše po hlavní lze jít na náves, za níž - před železniční tratí - se značka spolu se silnicí stočí vpravo a jde po ní až na konec městysu, kde opouští silnici a lesem vede k poutní kapli sv. Anny se studánkou. Dále vás pak lesem přivede do chatové osady na okraji Mnichovic a dále na železniční zastávku. V případě přebytku času samozřejmě si můžete stihnout i prohlédnout městečko.
Cíl: Mnichovice: t221
Pokud si chcete trasu prodloužit, klepněte sem, nebo otočte list.

Fotky: Praha V (276-285)

17.4.2010